Spoločnosť OVB prispela na festival Ekotopfilm sumou vyše 8 000 eur

|

»Málokto si vie predstaviť, koľko desiatok tisíc stránok papiera produkoval ešte pred niekoľkými rokmi finančný sektor. My sme v ňom patrili medzi prvých, ktorí začali nahradzovať papierové dokumenty elektronickými. A posledné štyri roky sme navyše pridali aj biometrické podpisovanie, ktoré kompletne odbúralo všetky papiere. Ako lídri trhu si uvedomujeme našu zodpovednosť za ekológiu a to, ako bude vyzerať naša krajina. Preto sme sa rozhodli spojiť s najstarším filmovým ekologickým festivalom na svete, s ktorým vyznávame rovnakú filozofiu ochrany životného prostredia,« vysvetľuje Jaroslav Vonkomer, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko. 

V roku 2019 biometricky podpísali klienti OVB vyše 81-tisíc dokumentov 

Spoločnosť OVB sa pred rokom rozhodla venovať za každý biometricky podpísaný dokument na Ekotopfilm 10 centov. Za uplynulý rok 2019 klienti OVB podpísali celkovo 81 159 dokumentov biometricky. Výsledkom  je suma 8 116 eur, ktorú predseda predstavenstva odovzdal organizátorom festivalu Ekotopfilm. „Každý finančný produkt obsahuje okrem samotnej zmluvy aj množstvo ďalšej povinnej dokumentácie, ako sú informačné protokoly či súhlasy so spracovaním údajov. Pre životné prostredie je zásadným plusom, ak spoločnosti v oblasti financií dokážu preklopiť čo najväčšiu časť dokumentácie z papiera na obrazovky notebookov či tabletov. My v OVB sme hrdí na to, že sa nám to dlhodobo darí a patríme medzi lídrov v elektronickej dokumentácii,“ dodáva J. Vonkomer. 

Generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm Peter Lím hovorí, že festival sa minulý rok zameral na tému riadeného konzumu ako dôležitého kroku pre spomalenie rýchlych klimatických zmien. A v tomto roku naň plánoval nadviazať sériou regionálnych podujatí. Aktuálna situácia však zámery zmenila, čomu sa prispôsobil aj festival.

»Covid-19 nechal akoby zabudnúť na veľkú ekologickú krízu tým, že dočasne zastavil celú planétu. Aj my sme museli zastaviť naše aktivity, avšak len na chvíľu. Aj vďaka podpore spoločnosti OVB sme sa pustili do prípravy jedinečných vzdelávacích programov s našimi témami a v týchto týždňoch ich chceme priniesť najmä školákom prostredníctvom televízie a online sveta A od septembra v tom budeme pokračovať priamo v kinosálach. Som vďačný za túto podporu, ktorá prichádza v pravý čas,« povedal Peter Lím, generálny riaditeľ MFF Ekotopfilm.


Úsporný prístup je súčasťou DNA oboch partnerov


Ekológia a financie majú v súčasnosti ešte jedného spoločného menovateľa – šetrné narábanie so zdrojmi. „Šetrné zaobchádzanie s peniazmi – alebo inak povedané neplytvanie – sa OVB snaží vštepovať svojim klientom už takmer 50 rokov. DNA v podobe minimalizmu v spotrebe a v úspornom prístupe máme zakorenenú my v OVB aj organizátori festivalu. Preto je naša spolupráca úplne prirodzená a verím, že bude pokračovať,“ dodal J. Vonkomer.


S podporou OVB sa mal v rámci Ekotopfilmu rozšíriť samostatný projekt pre deti. Kvôli aktuálnej situácii sa musel presunúť, avšak malí účastníci festivalu sa naň môžu tešiť už na jeseň. Detaily projektu budú známe už o niekoľko týždňov.

späť