Blog OVB Allfinanz Slovensko

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rodinný rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Čaká vás nárast splátky hypotéky? Netreba sa báť, poradíme vám, ako to zvládnete

Politici strašia tisíckami ľudí na ulici, ktorí nezvládnu splácať hypotéku po zvýšení úrokov. Netreba sa však báť, takto dramatické to nebude. Napriek tomu každý z vás, komu končí fixácia hypotéky v najbližších troch rokoch, musí počítať so zvýšení splátky.
V tomto blogu vám poradíme, ako zmierniť a zvládnuť nárast splátok tak, aby ste sa nemuseli báť o strechu nad hlavou.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Inšpiruje ma moja vlastná cesta. "30 rokov spolu na svete".

Život tridsaťročného okresného vedúceho OVB Ivana Koneka zmenila cesta zo školy. Cestou domov autobusom mu OVB predstavila jeho známa. Tejto príležitosti sa hneď chytil, keďže mu bolo jasné, že chce robiť niečo „iné“ ako ostatní a mať sa v živote lepšie, ako je štandard.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Úroky hypoték aj stavebných medziúverov ďalej rastú. Čo to znamená pre kupujúcich a predávajúcich?

Dostupnosť bývania sa v posledných dvoch rokoch výrazne zhoršila kvôli dvojkombinácii drahších úverov aj bývania. Aj keď ceny na celom Slovensku v posledných mesiacoch o niečo klesli (a tým pádom sa situácia trochu zlepšila), v blízkej budúcnosti to vyzerá skôr na ďalšie zhoršovanie dostupnosti bývania. A to kvôli zdražovaniu úverov, ktoré ešte stále neskončilo, a pravdepodobne končiacej vlne zlacňovania bývania.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Urob druhých úspešných a sám budeš úspešný. "30 rokov spolu na svete".

30-ročný okresný vedúci Miloš Svrček oslavuje tento rok podobné jubileum ako OVB Allfinanz Slovensko. K finančnému sprostredkovaniu sa dostal prostredníctvom svojho spolužiaka po rozhodnutí ukončiť štúdium na vysokej škole. Rýchlo pochopil, že práve OVB mu dá možnosť rozhodnúť sa, aký bude úspešný a koľko zarobí, viac vedieť v tej dobe nepotreboval. Dnes si žije svoj sen.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

V OVB je možné dosiahnuť všetko."30 rokov spolu na svete".

Tomáš Valentovič je šikovný, ambiciózny okresný vedúci, ktorý tento rok oslavuje okrúhle 30. narodeniny spoločne s OVB Allfinanz Slovensko. K finančnému sprostredkovaniu ho ešte počas štúdia na vysokej škole prividela dnes už švagriná, okresná riaditeľka Mária Valentovičová. Dnes pôsobí v OVB Allfinanz Slovensko dokonca aj jeho manželka Soňa Valentovičová a brat Peter Valentovič – postupne vzniklo úspešné rodinné podnikanie.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Mojou najväčšou hodnotou v živote je SLOBODA. "3O rokov spolu na svete"

Je mladý, ambiciózny a vo svojich 30 rokoch je už na pozícii okresného vedúceho v OVB Allfinanz Slovensko. Marek Baxa nám v rozhovore predstavil svoje pôsobenie u lídra vo finančnom sprostredkovaní, ktorý tento rok oslavuje tiež 30 rokov.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Dávka v nezamestnanosti: Kto má na ňu nárok a ako o ňu požiadať?

Čo robiť, ak prídete o prácu? Kedy máte nárok na dávku v nezamestnanosti a čo všetko musíte splniť, aby ste ju dostali? Odpovede na tieto a ďalšie otázky sa dozviete v našom článku.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Poistenie majetku: Ako si ho vyskladať, aby najlepšie chránilo

Ako si poistiť majetok, aby bol čo najlepšie chránený

Podľa dlhodobých štatistík je na Slovensku poistená proti poškodeniu prírodnými živlami a proti krádeži len asi tretina domov a bytov. Podobne je to aj s ochranou áut. Zbytočne riskovať stratu majetku, na ktorý ste dlhé roky šetrili alebo ho ešte dlhšie budete splácať, je nezmysel. Zvlášť, ak cena poistenia na Slovensku je v porovnaní s okolitými krajinami nízka.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Mladí ľudia v hľadáčiku bánk: popri peňažných odmenách im už ponúkajú aj netradičné benefity

Mladým ľuďom môžu tí starší skutočne závidieť. Banky sa totiž dnes (na rozdiel od minulosti) doslova predbiehajú, aby prilákali nových klientov k sebe. Výsledkom je, že mladí ľudia ešte nikdy nemali toľko možností získať v banke nielen bezplatný účet, ale navyše aj zaujímavé (finančné aj nefinančné) benefity k nemu.