Blog OVB

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Pohľad za oponu: Čo sa skrýva za prácou Lucie Weberovej – riaditeľky odboru administratívy

Riaditeľka odboru administratívy Lucia Weberová v rozhovore vysvetlila, čo presne je jej úlohou, a ako sa spolu s kolegami podielajú na činnosti OVB.

 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Na jeseň hrozí viac úrazov či krádeží. Radíme, ako sa chrániť pred týmito rizikami

S nástupom jesene a najmä zimy sa nielen skracujú dni, ale tiež zhoršujú napríklad podmienky na cestách. V tejto téme sa Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko, pozrel na riziká, ktoré v najbližších mesiacoch vo vyššej miere hrozia ľuďom na Slovensku. Zároveň v téme radí, ako sa pred spomínanými rizikami chrániť. S nástupom jesene a najmä zimy sa nielen skracujú dni, ale tiež zhoršujú napríklad podmienky na cestách. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Pre našich klientov sme spustili nový Klientsky portál

Klienti OVB majú odteraz k dispozícii jednoduchý nástroj s prehľadom svojich zmlúv a dokumentov, ako aj s ďalšími službami. Klientsky portál nájdete na webe ovb.sk s jednoduchým prístupom cez vlastné kontaktné údaje.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Projekt porovnávača rizikového životného poistenia OVB iLIFE má už štvrtého silného partnera. Súčasťou je už aj poisťovňa MetLife, ktorá v ňom nechcela chýbať

MetLife je v poradí štvrtou veľkou poisťovňou, ktorá sa pridala k online aplikácii unikátneho porovnávača rizikového životného poistenia OVB iLIFE spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko.Ide o jedinú aplikáciu na slovenskom trhu, ktorá dokáže na základe priameho prístupu k produktom poisťovní objektívne navrhnúť klientom najvhodnejšie rizikové životné poistenie.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Oto Kožuch: Keď ľuďom pomôžem k slobode, sám budem slobodnejší

Krajský riaditeľ OVB Oto Kožuch porozprával v Podnikateľskom podcaste o tom, čo preňho znamená úspech, a o kľúčovej úlohe vzťahov.

 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Investovanie do rekreačných nehnuteľností má viacero rizík. Najväčšími sú premrštené ceny a strata pri predaji po opadnutí dopytu

Dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach v roku 2020 jednoznačne stúpol. Išlo o logický dôsledok pandemickej situácie, kedy ľudia potrebovali uniknúť z bytových domov v mestách do voľného priestoru a cestovanie do zahraničia bolo komplikované až nemožné. Túto situáciu využili majitelia rodinných domov, chát aj chalúp na zvýšenie cien. Časť ľudí siahla s pomocou úspor a úveru po kúpe rekreačnej nehnuteľnosti ako investícii. Tento krok je však pomerne rizikový z viacerých dôvodov, najmä však preto, že dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach je dnes neprirodzene vysoký a s uvoľňovaním opatrení bude spolu s cenami klesať.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Oplatí sa zmeniť zdravotnú poisťovňu? Rozhodovať sa treba podľa výhod, ktoré človek aj reálne využije

Medzi troma zdravotnými poisťovňami na Slovensku existujú rozdiely. Preto má rozhodne zmysel vybrať si tú, ktorá najviac „sedí“ pre vaše potreby. Na zmene poisťovne totiž môžete získať. Zdravotnú poisťovňu možno zmeniť raz ročne, a to do 30. septembra. Radí Marián Búlik,finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Moja Firma dáva prehľad o podnikaní, a tak pomáha rásť

Najnovším digitálnym nástrojom z dielne centrály OVB, ktorá našim sprostredkovateľom pomôže pri komplexnom manažmente ich podnikania, je aplikácia Moja Firma.

 

Financie pre ženy: prečo je dôležité zaujímať sa o svoj dôchodok a spol

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Financie pre ženy: to správne dôchodkové zabezpečenie a cesta k finančnej nezávislosti

Vo veci zrovnoprávnenia sa za posledných sto rokov veľa udialo. Len v prípade financií sa emancipácia nedotiahla do konca. Ešte stále sú hlavne muži zodpovední za financie a dôchodkové zabezpečenie. Ženy musia byť finančne nezávislejšie, aby boli aj neskôr dobre zabezpečené a v starobe netrpeli núdzou.