Skupina mladých ľudí v rozhovore - Blog OVB
Všetko o tvojich financiách

Náš blog

Tu sa dozviete všetko o financiách, dôchodkoch, poistení a kariére. Dáme vám užitočné tipy pre váš každodenný život, povieme vám o novinkách z finančného sveta a poskytneme pohľady do zákulisia OVB.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Slováci stále viac riskujú s korporátnymi dlhopismi

Slováci neprimerane riskujú nákupom korporátnych dlhopisov, ktorých nakúpili 2-krát viac ako podielových fondov. Odborník hovorí, ako ich preveriť a kedy sa im vyhnúť.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Celosvetovú kampaň Global Money Week 2024 priniesla spoločnosť OVB do škôl s hrou Finančná sloboda

Do 12. ročníka celosvetovej kampane Global Money Week zameranej na zvyšovanie finančnej gramotnosti sa spoločnosť OVB a nezisková organizácia OVB Charity & CSR Slovakia zapojili hraním hry Finančná sloboda. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Psychológia investovania: Ako zvládnuť výkyvy trhu a riadiť sa rozumom, nie emóciami

Keď už sa rozhodnete investovať, vstupujete do vôd, ktoré sú neisté. Máme pre vás niekoľko tipov, ako zostať pokojní aj v turbulentných situáciách finančného trhu.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančná gramotnosť je pri investovaní kľúčová. Naučte sa rozumieť svetu financií a buďte úspešní v investovaní

Investovanie je skutočne správnou cestou pre všetkých, ktorí sa raz chcú mať lepšie ako dnes. Je však extrémne dôležité nepúšťať sa do investovania bezhlavo a obzvlášť bez dostatočných vedomostí, inak to vôbec nemusí dopadnúť podľa očakávaní. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

OVB Lifestyle: Deti budúcnosti – ako im pomôcť úspešne rásť?

Niet pochýb, že deti sú naša budúcnosť. Vieme aj to, že deti je potrebné podporovať už od útleho veku. Ako vychovávať a viesť dnešné deti, aby v budúcnosti prosperovali? Zozbierali sme pre vás niekoľko užitočných tipov z oblasti vzdelávania a psychológie.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

OVB Lifestyle: Zdravie rastie v prírode

Príroda sa prebúdza, všetko na jar rastie a prináša veľa príležitostí, ako podporiť zdravie vlastnými silami. Ako si viete spestriť jedálniček vďaka vlastnej úrode a čo chutné nájdete aj pri potulkách prírodou? Opýtali sme sa botaničky.

sporitelnička prasiatko a mince

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančný slovník. Rýchly sprievodca základnými investičnými pojmami

Svet financií je plný pojmov, ktoré môžu v laikoch vzbudzovať veľké otázniky. Predtým, ako človek začne investovať by mal najprv investovať do štúdia.

Pripravili sme si pre vás finančný slovník so základnými finančnými pojmami, s ktorými sa na vašej ceste za budúcnosťou, ktorá stojí za to, zaiste stretnete.

stlpce penazi a stromceky

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Základy investovania: 7 krokov, ako sa rozbehnúť s investovaním

Marián Búlik

Investovanie dnes predstavuje jediný spôsob pre bežných ľudí, ako zo svojich úspor vytvoriť skutočný finančný majetok. Tajomstvo úspechu pri investovaní je skryté v kombinácii času a pravidelných vkladov. Kto každý mesiac počas (ideálne) 10 a viac rokov pravidelne investuje, dokáže svoje úspory znásobiť. Ale poďme od začiatku. V tomto blogu nájdete 7 krokov, ktoré hovoria o základoch investovania a pomôžu vám s investovaním začať.

mama hladká dieťa

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Všetko dôležité o OČR, ak potrebujete zostať s chorým dieťaťom doma

Marián Búlik

Ak škola vyhlási chrípkové prázdniny alebo vám ochorie dieťa a vy s ním potrebujete zostať doma, máte od prvého dňa nárok na takzvanú „óčeerku“ (oficiálne: OČR – ošetrovanie člena rodiny). Táto dávka od Sociálnej poisťovne nahrádza 55 % denného vymeriavacieho základu, čiže hrubej mzdy zamestnanca alebo vymeriavacieho základu živnostníka, z ktorého platil nemocenské poistné.