Blog OVB

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Čo sa bude meniť v 2. pilieri?

Ministerstvo práce už od jesene 2021 avizuje zásadné úpravy v 2. dôchodkovom pilieri. Pravdepodobne do konca tohto roka sa dočkáme ich schválenia s tým, že začnú platiť od januára 2023. V tomto článku si predstavíme kľúčové zmeny, ktoré čakajú sporiteľov v 2. pilieri.

Zábava na tímovom meetingu – Kariérny začiatok

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Prvá práca – Čo musíš zvážiť pri začatí kariéry?

Si stále na úplnom začiatku svojej kariéry a chceš začať svoju prvú prácu? V tejto situácii majú užitočné rady na rozbehnutie kariéry cenu zlata. Zhrnuli sme pre teba to najdôležitejšie na tému prihlášky, plat, poistenie a podobne.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako uspieť v rodinnom podnikaní?

Rozhovor s rodinou, ktorá sa venuje podnikaniu v OVB od roku 2012 pod názvom Valentovičovci, je plný prajnosti a podpory, akú nájdete často naozaj iba v rodine. Mária Valentovičová, okresná riaditeľka OVB, začala s podnikaním ako prvá, následne sa k nej pridal aj jej manžel, dnes okresný vedúci Peter Valentovič. Do OVB pred rokmi pozvali aj Petrovho brata Tomáša Valentoviča, ktorý dnes pracuje na pozícii okresného vedúceho. Spolu s jeho manželkou Soňou Valentovičovou, ktorá je na pozícii obchodnej vedúcej, budujú rodinnú firmu Valentovičovci. V rozhovore vám prezradia, aké hodnoty a pravidlá sú pre nich najdôležitejšie. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Rozhovor s Petrom Sochom z UNIQA: Dlhodobé investovanie nie je dôvod odkladať v žiadnom veku

Zhoršujúca sa demografia a vysoká inflácia v porovnaní s minulými rokmi upozorňujú na nutnosť investovania do finančných produktov s lepším potenciálom výnosov. I keď téma dôchodku nepatrí medzi obľúbené témy ľudí na začiatku kariéry či v strednom veku, je nutné o nej hovoriť. 

Práve UNIQA má v tejto oblasti vďaka začleneniu odborníkov divízie dôchodkovej správcovskej spoločnosti výborné kompetencie. Na túto tému nám poskytol rozhovor Peter Socha, člen predstavenstva UNIQA pre bankopoistenie a predseda predstavenstva UNIQA DSS a UNIQA DDS.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

5 najčastejších chýb poistenia nehnuteľnosti

Poisťovne odhadujú, že na Slovensku je poistených približne 60 percent nehnuteľností. Tento nelichotivý stav zhoršuje ešte skutočnosť, že veľká časť poistiek je zastaraná, a teda majiteľov reálne nechráni pred významnými škodami. V tomto blogu sa pozrieme na päť najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri poistení nehnuteľnosti.

Žena pracuje z domu na posteli

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Nové pracovisko: tipy na home office

Zo slnečného balkóna, pohodlne z gauča alebo pri perfektne vybavenom pracovnom stole - home office je možný na mnohých miestach v tvojom vlastnom príbytku. Práca sa stáva flexibilnejšou a najmä rodiny môžu lepšie zosúladiť súkromný život s prácou. Všetko, čo potrebuješ vedieť o práci z domu, nájdeš tu!

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

5 dôvodov, prečo je podnikanie s rodinou správnou voľbou. Rozhovor s úspešnými podnikateľmi z OVB.

V OVB máme viacero úspešných, dhodobo podnikajúcich tímov, ktorých súčasťou sú členovia rodiny. Tak ako je to aj u Masarikovcov. Peter Masarik sa nedávno vypracoval na pozíciu krajského riaditeľa. Do OVB pred rokmi pozval aj svoju sestru Evu, ktorá je dnes okresnou riaditeľkou. Priamo v Petrovom tíme si Eva našla partnera Lukáša Strelku, ktorý pracuje na pozícii okresného vedúceho a sú rodičmi malého Lucasa. Všetci traja sa zhodli na týchto 5 najdôležitejších dôvodoch, prečo je podnikanie s rodinou tou správnou voľbou: 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Hypotéku je zbytočné odkladať. Podstatné je zafixovať si nízky úrok na 10 a viac rokov

V čase neistoty, aký zažívame kvôli vysokej inflácii a vojne na Ukrajine aktuálne aj na Slovensku, je prirodzené sa pýtať, či nie je prílišným rizikom zobrať si hypotéku. Mnohí klienti sa už s nami podelili o svoje obavy, či dokážu splácať novú hypotéku, a či teda nie je lepšie odložiť rozhodnutie zobrať si úver na neskôr. Stručná odpoveď na túto obavu by znela: ak potrebujete bývať, je lepšie zobrať si hypotéku teraz ako neskôr. Detailnejšie vysvetlenie nájdete v tomto blogu.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Nastavte si hypotéku tak, aby ste pokojne spávali a zarobili tisíce navyše

Je prirodzené, že každý by chcel mať čo najlacnejšiu hypotéku. Existuje niekoľko zásad, ako to viete dosiahnuť aj dnes, v čase rastúcich úrokov. Základom je zaistiť si splátku aj schopnosť splácať bez ohľadu na okolnosti. A ak splátku hypotéky „vyvážite“ pravidelným investovaním, môžete mať úver „bez úroku“. V tomto blogu vám poradíme, ako na to.