Blog OVB

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Hypotéku je zbytočné odkladať. Podstatné je zafixovať si nízky úrok na 10 a viac rokov

V čase neistoty, aký zažívame kvôli vysokej inflácii a vojne na Ukrajine aktuálne aj na Slovensku, je prirodzené sa pýtať, či nie je prílišným rizikom zobrať si hypotéku. Mnohí klienti sa už s nami podelili o svoje obavy, či dokážu splácať novú hypotéku, a či teda nie je lepšie odložiť rozhodnutie zobrať si úver na neskôr. Stručná odpoveď na túto obavu by znela: ak potrebujete bývať, je lepšie zobrať si hypotéku teraz ako neskôr. Detailnejšie vysvetlenie nájdete v tomto blogu.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Nastavte si hypotéku tak, aby ste pokojne spávali a zarobili tisíce navyše

Je prirodzené, že každý by chcel mať čo najlacnejšiu hypotéku. Existuje niekoľko zásad, ako to viete dosiahnuť aj dnes, v čase rastúcich úrokov. Základom je zaistiť si splátku aj schopnosť splácať bez ohľadu na okolnosti. A ak splátku hypotéky „vyvážite“ pravidelným investovaním, môžete mať úver „bez úroku“. V tomto blogu vám poradíme, ako na to.

Študenti sa rozprávajú – Študentské financovanie

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Financujte svoje štúdium: Takto to funguje

Chceš študovať? Možno pridať magisterský titul k tomu bakalárskemu? Na rozdiel od prvej učňovky, zarobíš počas štúdia menej peňazí. Aj na štátnych univerzitách budeš musieť platiť mesačné náklady. Preto tu nájdeš všetky tipy a možnosti, ako si môžeš efektívne financovať svoje štúdium.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Hrozí na Slovensku prasknutie cenovej bubliny a prudký pokles cien nehnuteľností? Zahraničné skúsenosti skôr naznačujú opak.

Niet žiadnych pochýb o tom, že na Slovensku existuje najmä v segmente bytov cenová bublina. Je však otázne, kedy a do akej miery očakávať jej prasknutie. Proti výraznému a rýchlemu cenovému prepadu totiž stále hovorí vysoký dopyt, nedostatok nových bytov na predaj a takisto stále  lacné hypotéky.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Rozhovor s predstaviteľmi Allianz: Profesionál, ktorý každý deň radí v otázke financií, je zárukou pridanej hodnoty a kvality

Stále viac ľudí na Slovensku si zvyká, že s otázkami okolo financií im pomôže odborník, rovnako ako im napríklad pri bolesti chrbta pomôže lekár. Vďaka tomu chránia svoje úspory pred rastúcou infláciou a strechu nad hlavou pred problémami so splácaním hypotéky.

Opýtali sme sa predstaviteľov Allianz, spoločnosti s dlhoročnými skúsenosťami v poskytovaní poistenia, investícií a sporenia, aké výzvy nás čakajú v roku 2022, a ako sa s nimi vysporiadať.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Skúsenosti s OVB: Správne nastavené poistenie podporilo Andreu v ťažkých chvíľach

Skúsenosti s OVB pochádzajú z rôznorodých osudov. Andrei Pálešovej koncom roka 2019 diagnostikovali počas materskej dovolenky nádorové ochorenie. Neskôr absolvovala operáciu a následne náročnú liečbu, ktorá ju na niekoľko mesiacov vyradila z pracovnej činnosti. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Situácia na Ukrajine je ďalšou výzvou pre finančné trhy. Odborníci radia nepanikáriť a držať investičnú líniu

Spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko opakovane odsúdila agresiu proti Ukrajine a vyjadrila solidaritu s jej obyvateľmi. Veľa klientov sa obáva o svoje investície do finančných produktov a pýta sa, ako s investovaním postupovať ďalej.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Odvody do 2. piliera sa od januára opäť o kúsok zvýšili. Skutočne to využijete však len vtedy, ak sporíte v rastovom fonde

Ako vždy od 1. januára počas posledných rokov, aj tento rok sa každému sporiteľovi o kúsok zdvihne suma, ktorú dostane z dôchodkového odvodu na svoj osobný účet. Aj keď ide o pozitívnu správu, tento samotný fakt nikoho takpovediac „nevytrhne z biedy“ pokiaľ ide o budúci dôchodok. Inak povedané, oveľa dôležitejšie ako tento drobný prírastok je to, ako máte 2. pilier nastavený a či investujete v perspektívnom rastovom alebo, naopak, v nevýkonnom garantovanom fonde.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Hodnota nehnuteľnosti rekordne zdražela každému, čím skôr treba zvýšiť poistnú sumu poistenia

Ceny nehnuteľností narástli koncom minulého roka o 22,1 %, čo bol najstrmší rast od roku 2008, tesne pred príchodom finančnej krízy. V súvislosti s prudkým rastom cien počas celého minulého roka sa intenzívne diskutuje o dosahoch na dostupnosť bývania. Bokom však ostáva otázka poistnej ochrany bývania. V tejto téme sme sa pozreli na to, čo rast cien znamená pre poistenie nehnuteľností a ako by sa majitelia domov a bytov mali chrániť.