Úspešné matky – v OVB je zosúladenie kariéry a rodiny možné

Zosúladenie kariéry a rodiny je pre Melindu a Anitu realitou. Obe kolegyne pracujú ako úspešné finančné sprostredkovateľky.

Veľké požiadavky na vlastnú budúcnosť

Melinda vyrástla v malom maďarskom mestečku. Už ako dieťa bola neskutočne ctižiadostivá a vedela, že chce niečo viac ako len  priemernú kariéru. Chcela byť nezávislá a úspešná. Jej rodné mesto však neponúkalo žiadne výnimočné pracovné možnosti. Únikom pre ňu bolo štúdium ekonomiky v Budapešti. Aj Anita prišla do hlavného mesta študovať. Jej rodičia ju nedokázali finančne podporovať, takže si hľadala brigádu. Obe sa od svojej spolužiačky dozvedeli o kariérnych možnostiach v OVB.

Vďaka veľkej ctižiadostivosti k úspechu

Melinda a Anita pracujú v OVB už viac ako desať rokov a obe sú na vedúcich pozíciách. „V OVB som dosiahla to, čo vždy bolo mojím cieľom: finančná nezávislosť,“ vraví Melinda. „Pre nás obe bolo okrem toho veľmi dôležité, aby sme neskôr, keď to bude aktuálne, mali dosť času na svoje vlastné rodiny. A to za takých podmienok, že nepocítime finančné straty ani nebudeme závislé na partnerovi.“

Práca a rodina – v OVB sa jedno s druhým nevylučuje

Túžba po rodine sa obom ženám splnila. „Keď som mala tridsať rokov, spoznala som sa so svojím manželom – boli sme kolegami a sme nimi dodnes. Po krátkom čase prišla na svet naša dcéra. Odvtedy sa všetko zmenilo,“ hovorí Melinda, ktorej dcéra má dnes už tri roky. Pracujúci rodičia dnes musia stále hľadať rovnováhu, aby dokázali zvládnuť kariéru i starostlivosť o rodinu. Podrobné plánovanie a striedanie pri rodičovských povinnostiach je takmer vždy nevyhnutnosťou. „Našťastie ale nemáme problém sa dohodnúť. Môj muž pracuje tiež v OVB, obaja sme maximálne flexibilní, čo sa týka našich osobných schôdzok. Keď má naša dvojročná dcéra predstavenie v škôlke, vždy sa na ňu prídeme pozrieť,“ rozpráva Anita.

Okrem flexibilnej pracovnej doby sa ako matka alebo otec môžete vždy spoľahnúť na pochopenie a podporu svojich kolegov a nadriadených. „Anita a ja sme sa stali matkami približne v rovnakom čase. To nás spojilo ešte viac. Okrem toho máme v kancelárii skvelých ľudí, pracuje tu dokonca niekoľko členov rodiny. Ako veľká OVB rodina sa, prirodzene, vždy môžeme spoľahnúť na dostatočné množstvo potenciálnych opatrovateliek,“ vysvetľuje Melinda s úsmevom.