S víziou smerom k úspechu

Viktor Zubaj je jedným zo základných kameňov OVB Allfinanz Slovensko a patrí medzi najúspešnejšie osobnosti spoločnosti. Pre kolegov a spolupracovníkov je už 25 rokov absolútnym vzorom. Ako podnikateľ sa o svoje hodnotné skúsenosti a know-how rád podelí. Jeho dlhodobý úspech je prvým príkladom toho, že podnikateľský  model OVB Allfinanz Slovensko funguje dlhodobo a pre klientov tvorí pridanú hodnotu.

Ťažké predpoklady pre podnikanie

Viktor Zubaj už v mladosti hľadal možnosti, ako si založiť vlastnú firmu, aby bol finančne nezávislý a aby mal vyšší životný štandard. Problémom ale bolo, že na vybudovanie podnikania je spravidla potrebný počiatočný kapitál. Ten však, žiaľ, nemal k dispozícii. Pri podnikateľskom modeli OVB Allfinanz Slovensko Viktor zistil, že sa to dá aj inak. „V OVB Allfinanz Slovensko nepotrebujem vlastný obrovský kapitál. Na dosiahnutie cieľov a vybudovanie vlastného obchodu stačilo investovať čas a ochotu,“ hovorí Viktor. „Išlo vždy o to, aby som mal plán, víziu, ciele a aby som našiel cestu k ich dosiahnutiu. OVB Allfinanz Slovensko mi tú cestu vždy ukázalo,“ vysvetľuje.

Tím potrebuje povzbudenie

Viktor je presvedčený, že kľúčom k úspechu je veľký tím schopný fungovať. „Keď chce niekto niečo dosiahnuť, musí mať vždy okolo seba ľudí, ktorí sú pre dosiahnutie daného cieľa rovnako zapálení. Z toho dôvodu musíte na ľudí pôsobiť vizionársky, motivačne a presvedčivo,“ hovorí Viktor. Jeho štýl vedenia sa zakladá v prvom rade na dôvere v ľudí. V každom spolupracovníkovi vidí budúceho riaditeľa alebo konateľa. Podľa Viktora väčšine ľudí chýba sebadôvera a prekážkou na ich ceste je ich strach z neúspechu. „Preto každý vo vedúcej pozícii musí svojim spolupracovníkom ukázať, akú veľkú hodnotu majú a presvedčiť ich, aby tomu uverili,“ tvrdí Zubaj.

Disciplína a výdrž

Byť šéfom samého seba v každom prípade neznamená len užívať si slobodu. Človek sa najskôr musí naučiť stanoviť si pracovnú dobu a úlohy, samého seba kontrolovať a dodržiavať disciplínu. „Veľa ľudí si myslí, že pri pracovnej slobode ide o to, aby mali veľa voľnosti, neriadili sa pokynmi a jednoducho si robili to, čo chcú. Pritom všetci zabúdajú, že často musíme robiť veci, ktoré nám nie sú pohodlné, aby sme sa dotlačili k lepšiemu výkonu,“ vysvetľuje Viktor. Je presvedčený, že čestná a odborne kompetentná práca sa z dlhodobého pohľadu vypláca. „V krátkodobý úspech neverím. Iba s dlhodobou víziou sa dá vybudovať dobre fungujúci biznis. A to je v OVB Allfinanz Slovensko možné.“