Blog OVB

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako naučiť deti hospodáriť s peniazmi

S financiami sa všetci stretávame každý deň a naše hospodárenie s nimi má významný vplyv na náš život. Práve preto je dôležité učiť sa im porozumieť v každom veku, ale mimoriadne dôležité je vštepiť správne finančné návyky deťom. Finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik má sám doma dve dievčatká vo veku 10 a 6 rokov. V podcaste Osobné financie sa podelil o praktické rady, ako naučiť deti hospodáriť s peniazmi.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Kde sa vyrábajú peniažky? 7 rád, ako deti finančne vzdelávať doma.

Deti sú prirodzene zvedavé tvory a „peniažky“ priťahujú ich pozornosť už od ranného veku. To sú ideálne podmienky, aby im rodičia už odmalička vštepovali tie správne finančné návyky. „Vytvorenie správnych finančných návykov zvyčajne trvá zopár rokov a je ľahšie ich nadobudnúť v mladom veku. Je preto dobré učiť deti finančnej gramotnosti už v detstve,“ radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko. Začať s finančným vzdelávaním až pri tínedžeroch alebo dokonca v dospelosti sa totiž ukazuje ako jednoznačne príliš neskoro.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančná istota stojí na troch pilieroch

Každý chce mať v živote finančné istoty a cítiť sa zabezpečene. Ako to dosiahnuť? V podcaste Osobné financie to vysvetľuje Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.

 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Inflácia na Slovensku má v 2021 klesnúť, no úspory väčšiny Slovákov aj tak stratia na hodnote.

Inflácia na Slovensku klesla roku 2020 na najnižšiu úroveň od roku 2017. V celoročnom priemere dosiahla 1,9 %, čo je oproti roku 2019 aj 2018 výrazný pokles (2,7, resp. 2,5 %). Napriek tomu väčšina úspor na Slovensku aj tento rok opäť stratí na hodnote. 

 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Slováci sú vďaka pandémii zodpovednejší vo financiách, ukázal prieskum

Pandémia zvýšila finančnú zodpovednosť Slovákov a súčasne zreálnila prehnané sebavedomie v oblasti finančnej gramotnosti. Viac ako polovica Slovákov si šetrí na dôchodok, čo je výrazne viac ako v minulosti. Zároveň, kým dlhé roky sa 9 z 10 Slovákov považovalo za finančne gramotných, dnes tvrdí len 70 %, že financiám rozumie. To sú výsledky, ktoré o niečo reálnejšie odzrkadľujú skutočný stav finančnej gramotnosti na Slovensku. Tieto výsledky vyplývajú z prieskumu, ktorý realizovala agentúra 2muse pre OVB Allfinanz Slovensko.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Do praxe zavádzame tvárovú biometriu. Novinka šetrí čas klientom aj sprostredkovateľom

Portfólio našich digitálnych riešení dopĺňame  o novinku – tvárovú biometriu. Po zavedení elektronickej dokumentácie (2012) a biometrického podpisu (2016) ide o ďalšiu technológiu, ktorá šetrí čas klientov aj sprostredkovateľov a uľahčuje klientsky servis. Tvárová biometria umožňuje overiť identitu klienta na diaľku na začiatku spolupráce aj pri aktualizácii osobných údajov a dokáže v tomto smere plne nahradiť manuálny zápis dát. Ide o riešenie postavené na pokročilých technológiách, ktoré využívajú banky, poisťovne aj telekomunikační operátori. OVB už teraz uvažuje o potenciálnom rozšírenom využití tvárovej biometrie napríklad na overovanie protokolov, registráciu nových spolupracovníkov a ďalšie interné dokumenty.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Pohľad za oponu: Čo sa skrýva za prácou Tatjany Macúchovej - riaditeľky odboru back office v OVB Allfinanz Slovensko

Tatjana Macúchová má za sebou bohaté skúsenosti z oblasti práva, ktoré využíva aj ako riaditeľka odboru back office v OVB Allfinanz Slovensko. Prečítajte si v rozhovore, v čom spočíva jej práca.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Prichádzame s unikátnou aplikáciou OVB iLIFE pre rizikové životné poistenie.

OVB Allfinanz Slovensko opäť dokazuje svoju líderskú pozíciu v oblasti digitalizácie finančného sprostredkovania. Ako prvá spoločnosť prichádza s unikátnym porovnávačom rizikového životného poistenia (RŽP). Ako jediná aplikácia na trhu dokáže OVB iLIFE v reálnom čase a namieru zostaviť ponuku pre klienta OVB s porovnaním ponúk viacerých poisťovní. Finančný sprostredkovateľ OVB dokáže vďaka algoritmu aplikácie a online prepojeniu s poisťovňami pripraviť ponuku za krátky čas, klient má za pár minút v rukách personalizovaný návrh od najsilnejších poisťovní, z ktorých si môže vyberať.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Máte silný pocit neistoty? Potom je správny čas uzavrieť si životné poistenie.

Máte silný pocit neistoty? Potom je správny čas uzavrieť si životné poistenie. Pomôže nielen finančne, ale vráti vám do života aj vytúženú životnú pohodu.