Skupina mladých ľudí v rozhovore - Blog OVB
Všetko o tvojich financiách

Náš blog

Tu sa dozviete všetko o financiách, dôchodkoch, poistení a kariére. Dáme vám užitočné tipy pre váš každodenný život, povieme vám o novinkách z finančného sveta a poskytneme pohľady do zákulisia OVB.

mince a malé postavičky

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako začať s investovaním? Rýchly a jasný sprievodca svetom financií pre začiatočníkov

Alexandra Ilinjová

Hoci je investovanie čoraz populárnejšie, stále dokáže odradiť laikov a finančne neskúsených ľudí pre množstvo neznámych termínov či komplexných stratégií. Investovanie samo o sebe vôbec nie je také nepochopiteľné, podstatné je len vedieť, ako na to.

rodina pripravuje večeru, mama pracuje pri poćítači

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako držať výdavky na uzde? Riešením je rodinný rozpočet

V čase vysokých cien je dôležité získať z každého eura čo najviac. S tým úzko súvisí okresanie nadmerných výdavkov, cez ktoré zbytočne prichádzame o nemalé peniaze. Ako však znížiť výdavky a zároveň vyťažiť čo najviac z platu? Riešením je rodinný rozpočet.

V tomto blogu nájdete niekoľko rád, ako si rozpočet zostaviť a ako s ním pracovať.

otec a deti sedia pri pocitaci

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Materská a živnostník: Aké sú podmienky získania rodičovského príspevku a materského? 

Živnostníci, na rozdiel od bežných zamestnancov, nemajú nárok na klasickú materskú dovolenku. Požiadať však môžu o takzvané materské a následne o rodičovský príspevok. Aké podmienky je nutné splniť, aby ste tieto dávky dostali a koľko eur vám bude Sociálna poisťovňa mesačne vyplácať?

dokument finančný kontrolný zoznam

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Novoročný finančný kontrolný zoznam: Ako si upratať financie pre rok 2024

Nový rok so sebou prináša nielen zábavu a oslavy, ale tiež príležitosť pre nové začiatky a zlepšenia. Okrem tradičných predsavzatí, ako sú zdravšie stravovanie, viac pohybu alebo učenie sa nových vecí, je rovnako dôležité zamyslieť sa nad našimi financiami.

otec a syn

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Slovenskí žiaci dopadli v testoch zle. Je dôležité, aby sa situácia zmenila k lepšiemu

Finančná gramotnosť na Slovensku dlhodobo nie je dobrá. Najnovšie výsledky testovania 15-ročných žiakov na Slovensku (tzv. PISA testy) však minister školstva celkom príznačne označil za národnú tragédiu. 

ruka držiaca mobil

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Chystáte sa do hôr? Stiahnite si apku, ktorá stojí za to.

Hory pokryté snehom poskytujú dychberúce výhľady a nezabudnuteľné zážitky. Každý výlet do hôr však so sebou prináša aj riziká. Ako sa pripraviť na nečakané situácie, užiť si dobrodružstvo a krásy prírody bez obáv?

vianočné darčeky

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

10 tipov, ako môžete ušetriť pri nákupe vianočných darčekov

Vianočné sviatky sú časom spoločne prežitých chvíľ, radosti, ale aj darčekov. V atmosfére štedrosti sa však často ukrýva stres v podobe finančnej záťaže. Niektorí ľudia s cieľom potešiť blízkych sú v pokušení minúť viac, než si môžu dovoliť. Tento trend môže doviesť k začarovanému kruhu – dlhodobému zadlženiu. Ako nájsť rovnováhu medzi štedrosťou a finančnou zodpovednosťou počas Vianoc?

S našimi praktickými tipmi zvládnete vianočné nákupy s rozvahou a zároveň potešíte svojich blízkych. A to bez toho, aby ste sa dostali do finančných problémov.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Chcem rozbehnúť finančné sprostredkovanie v piatich krajinách

30-ročný okresný vedúci OVB Marek Beníček je pekným príkladom toho, ako sa dá už v mladom veku dobýjať svet. Finančné sprostredkovanie s OVB sa rozhodol priniesť so svojou snúbenicou aj na španielsky trh, čo však nie je ich jediný ambiciózny plán. Viac sa dočítajte v našom blogu.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Väčšina ľudí na Slovensku žije z ruky do úst. Kto si nechá pomôcť, môže to zmeniť

Nedávny 11. ročník Európskeho prieskumu platobného správania spotrebiteľov 2023 ukázal alarmujúcu situáciu zvládania bežných výdavkov. Až tri štvrtiny obyvateľov Slovenska každý mesiac minú celý príjem alebo dokonca siahajú na úspory či idú do dlhu. Z dát poisťovní zároveň vieme, že len malá časť sa pritom chráni životným poistením. To znamená, že už pri chorobe s viactýždňovým či mesačným liečením sa dostávajú do finančných problémov.

V tomto blogu sa dozviete, ako z tejto situácie von a čo robiť, aby ste nežili od výplaty k výplate.