Blog OVB Allfinanz Slovensko

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rodinný rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančné hospodárenie a zlozvyky Slovákov: Čo nám kazí hospodárenie s peniazmi?

Máte dobrý plat, nemyslíte si, že míňate veľa, no aj tak sa vám nedarí nič si ušetriť a stále máte málo peňazí? Je možné, že pri finančnom hospodárení trpíte najčastejšími zlozvykmi Slovákov.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako si vypočítať dôchodok

Blíži sa vám odchod do dôchodku a chceli by ste si vypočítať jeho výšku? Alebo vás okrem výšky zaujíma aj to, kedy naň budete mať nárok? Zistite, ako si vypočítať dôchodok a aké zmeny nastanú začiatkom nového roka.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Posádka, ktorá vždy ťahá za jeden povraz. To sú Slimákovci

Rodina Slimákových z Ružomberka vždy drží spolu. V súkromnom živote aj v podnikaní. Manželia Jana a Milan začínali podnikať spoločne v mladom veku. Napriek tomu, že ani jeden nepochádzal z podnikateľskej rodiny, vedeli, že zamestnanecký život im nevyhovuje a v živote chcú toho dosiahnuť oveľa viac. Dnes je Jana Slimáková obchodnou vedúcou a jej manžel Milan Slimák okresným vedúcim. Keďže sa vo finančnom sprostredkovaní obaja našli, bolo od začiatku úplne prirodzené viesť obidve dcéry rovnakým smerom. Staršia dcéra Soňa je finančnou expertkou a mladšia Bronislava sa momentálne pripravuje na svoje pôsobenie v OVB. Po rokoch biznisu sa celá rodina zhoduje na tom, že si iný spôsob života nedokáže ani predstaviť.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Prečo si kupovať poistenie od banky, keď ho môžete mať lepšie od poistného špecialistu

Životné poistenie je vôbec najzložitejší druh poistnej ochrany, aký si viete predstaviť. Dôvod je zrejmý: má totiž pokryť množstvo životných situácií tak, aby ste boli finančne chránení a zároveň, aby vás poistné nezruinovalo.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Materská a živnostník: Aké sú podmienky získania rodičovského príspevku a materského? 

Živnostníci, na rozdiel od bežných zamestnancov, nemajú nárok na klasickú materskú dovolenku. Požiadať však môžu o materské a následne o rodičovský príspevok. Aké podmienky je nutné splniť?

Žiarovka svieti a spotrebúva elektrickú energiu - Spotreba energie

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Rastúce náklady na energie: Ako sa šetrí elektrina a peniaze

Súčasná energetická kríza a neustále sa zvyšujúca inflácia v Európe spôsobujú výrazný rast cien – najmä cien energií. Aby si sa dobre pripravil na nadchádzajúce zimné mesiace, je niekoľko vecí, ktoré môžeš urobiť aj doma. Aj jednoduché opatrenia ti môžu pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a ušetriť veľa energie. Tu nájdeš všetky tipy a spôsoby, ako môžeš znížiť náklady na energiu a spotrebu elektriny.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančná gramotnosť: Na Slovensku máme priestor zlepšovať sa. Prečo ju potrebujeme?

Finančná gramotnosť na Slovensku stále nedosahuje dostatočnú úroveň. Čo je to finančná gramotnosť a prečo je táto zručnosť pre nás taká potrebná?

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako napísať výpoveď poistnej zmluvy a kedy ju môžete zrušiť? 

Rozhodli ste sa zrušiť poistenie, no neviete ako na to? Myslite však na to, že predčasné vypovedanie poistnej zmluvy je zväčša nevýhodné. Väčšina poisťovní totiž pri zrušení poistenia nevypláca do troch rokov žiadne peniaze. Preto by ste radšej mali poistku upraviť a prispôsobiť vašim potrebám. 

kúpa bytu

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Kúpa bytu

Kúpu bytu zvažujte v dobrej lokalite a v slušnom stave s dostatočnou životnosťou. Iba tak budú naplnené predpoklady pre rast jeho ceny, resp. udržanie ceny v horšom vývoji. Ideálne je, ak viete byt prenajať. Vykryjete tým náklady či získate menší profit. Neodporúčame vám, naopak, kupovať investičný dom na vidieku či prímestských lokalitách.