Skupina mladých ľudí v rozhovore - Blog OVB
Všetko o tvojich financiách

Náš blog

Tu sa dozviete všetko o financiách, dôchodkoch, poistení a kariére. Dáme vám užitočné tipy pre váš každodenný život, povieme vám o novinkách z finančného sveta a poskytneme pohľady do zákulisia OVB.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Začnite investovať už dnes, aby ste sa na dôchodku mali lepšie

Staroba so sebou môže prinášať mnoho finančných výziev, je naozaj dôležité mať našetrené prostriedky, vďaka ktorým budeme schopní pokryť potreby a výdavky aj v tomto období života. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Do čoho je najlepšie investovať

Ktoré investície vám najviac zarobia pri najnižšom riziku? V tomto článku sa dozviete, ako a do čoho investovať.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Slováci stále viac riskujú s korporátnymi dlhopismi

Slováci neprimerane riskujú nákupom korporátnych dlhopisov, ktorých nakúpili 2-krát viac ako podielových fondov. Odborník hovorí, ako ich preveriť a kedy sa im vyhnúť.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Celosvetovú kampaň Global Money Week 2024 priniesla spoločnosť OVB do škôl s hrou Finančná sloboda

Do 12. ročníka celosvetovej kampane Global Money Week zameranej na zvyšovanie finančnej gramotnosti sa spoločnosť OVB a nezisková organizácia OVB Charity & CSR Slovakia zapojili hraním hry Finančná sloboda. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Psychológia investovania: Ako zvládnuť výkyvy trhu a riadiť sa rozumom, nie emóciami

Keď už sa rozhodnete investovať, vstupujete do vôd, ktoré sú neisté. Máme pre vás niekoľko tipov, ako zostať pokojní aj v turbulentných situáciách finančného trhu.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančná gramotnosť je pri investovaní kľúčová. Naučte sa rozumieť svetu financií a buďte úspešní v investovaní

Investovanie je skutočne správnou cestou pre všetkých, ktorí sa raz chcú mať lepšie ako dnes. Je však extrémne dôležité nepúšťať sa do investovania bezhlavo a obzvlášť bez dostatočných vedomostí, inak to vôbec nemusí dopadnúť podľa očakávaní. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

OVB Lifestyle: Deti budúcnosti – ako im pomôcť úspešne rásť?

Niet pochýb, že deti sú naša budúcnosť. Vieme aj to, že deti je potrebné podporovať už od útleho veku. Ako vychovávať a viesť dnešné deti, aby v budúcnosti prosperovali? Zozbierali sme pre vás niekoľko užitočných tipov z oblasti vzdelávania a psychológie.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

OVB Lifestyle: Zdravie rastie v prírode

Príroda sa prebúdza, všetko na jar rastie a prináša veľa príležitostí, ako podporiť zdravie vlastnými silami. Ako si viete spestriť jedálniček vďaka vlastnej úrode a čo chutné nájdete aj pri potulkách prírodou? Opýtali sme sa botaničky.

sporitelnička prasiatko a mince

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Finančný slovník. Rýchly sprievodca základnými investičnými pojmami

Svet financií je plný pojmov, ktoré môžu v laikoch vzbudzovať veľké otázniky. Predtým, ako človek začne investovať by mal najprv investovať do štúdia.

Pripravili sme si pre vás finančný slovník so základnými finančnými pojmami, s ktorými sa na vašej ceste za budúcnosťou, ktorá stojí za to, zaiste stretnete.