Blog OVB Allfinanz Slovensko

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rodinný rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Komunikácia OVB Allfinanz Slovensko na sociálnych sieťach terčom podvodného statusu

Komunikácia spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko v súvislosti s 30. výročím spoločnosti sa včera, v nedeľu 13. augusta 2023, stala predmetom podvodnej aktivity na sociálnych sieťach.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Čo je dôležité pri úrazovom poistení pre dieťa?

Deťom sa úrazy stávajú veľmi často. Každý z rodičov už o takom prípade počul, alebo ho dokonca zažil pri vlastných deťoch. Štatistiky ukazujú, že často ide aj o vážne úrazy, ktoré si vyžadujú operáciu a následnú liečbu. Výnimkou, žiaľ, nie sú ani trvalé následky úrazov, ktoré dieťa hendikepujú počas celého života. Dobrou správou je, že voči finančným následkom úrazov sa dá efektívne chrániť.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

5 rád, ako na cestovné poistenie

Podľa dát poisťovní sú Slováci pri plánovaní dovolenky pomerne disciplinovaní: väčšina cestuje do zahraničia s uzavretým cestovným poistením. Horšou správou je, že zďaleka nie každý je poistením dostatočne chránený. Dôvodom sú niektoré chýbajúce druhy poistenia alebo nízka poistná suma.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Založenie živnosti: Čo potrebujete, koľko to stojí a ako dlho to trvá

Živnosť je na Slovensku jedným z najobľúbenejších a najjednoduchších spôsobov, ako začať podnikať. Ak uvažujete založiť si živnosť, čítajte ďalej. Pripravili sme pre vás rýchly prehľad toho, ako celý proces funguje a koľko trvá.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Štátna prémia a úver na bývanie: Ako funguje stavebné sporenie

Stavebné sporenie je účelová forma sporenia, ktorej cieľom je poskytnúť výhodné financovanie bývania. Klientov láka najmä svojim úverovým prepojením a možnosťou získať štátnu prémiu. Aká je jej výška a oplatí sa vám vôbec?

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako postupovať pri poistnej udalosti?

Požiar, dopravná nehoda, úraz v zahraničí. Hoci by sme sa takýmto situáciám radi všetci vyhli, život je nevyspytateľný a niekedy, žiaľ, prináša aj nepríjemné momenty. V takých chvíľach je najdôležitejšie zachovať si chladnú hlavu a dodržať správny postup, ktorý zabráni ďalším škodám. Ako na to? Prinášame prehľad, ako sa zachovať, keď dôjde k plneniu poistnej udalosti.

Mladá žena na skútri - cestovanie s batohom

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Cestovanie s batohom, ale poriadne! Čo potrebujete v zahraničí

Cestovanie s batohom po celom svete je dlho očakávaným snom najmä mladých ľudí. Spoznávanie nových krajín, kultúr a miest nezávisle a s ľahkou batožinou, takéto cestovanie zosobňuje dobrodružstvo a sloboda v jednom. Aby vaša cesta prebehla podľa plánu, je dôležité zorganizovať ju v dostatočnom predstihu. Zistit, ako môžete najlepšie financovať svoju cestu a byť skutočne pripravený turista.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Ako si vybrať poistenie domácnosti? Na toto si dajte pozor

Aký je rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti? Aké kritériá treba zvážiť pri výbere poistenia?

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Vytvorte si nové víťazné návyky so svojím tímom

Riadiť tím ľudí je náročná úloha, ak ste však ochotný pracovať na sebe, potom môžete motivovať aj svojich ľudí a správne ich smerovať za úspechom. Uznávaný kouč a mentor Libor Vilím vás prevedie cestou efektívneho vedenia ľudí.