Blog OVB

Prečítajte si o aktuálnych otázkach zo sveta financií a získajte užitočné tipy pre váš rozpočet.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Úroky pri hypotékach rastú. Poradíme vám, čo v tejto situácii robiť

Predikcie o raste úrokov pri hypotékach sa potvrdili, prvé tri banky na Slovensku oznámili rast úrokových sadzieb. Je to ojedinelý krok, alebo sa máme pripraviť na plošné zdraženie hypoték? Čo robiť, ak hypotéku splácate alebo sa ešte len chystáte o ňu požiadať?

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Aj 2. pilier rozhodne o tom, aký život budete mať na dôchodku

Dôchodok od štátu z 1. piliera už dnes nestačí na dôstojný život. A do budúcnosti sa situácia ešte zhorší. Keďže na jedného dôchodcu bude prispievať výrazne menej pracujúcich a žiadna vláda zrejme nebude ochotná dramaticky zdvihnúť odvody, dôchodok z 1. piliera môže výrazne klesnúť. Preto je 2. pilier kľúčový a spolurozhodne o tom, ako si budete žiť na dôchodku.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Toto je 5 dôvodov, prečo je OVB vhodný partner pre riešenie dôchodku

OVB na Slovensku nielen najdlhšie pomáha ľuďom s osobnými financiami, ale ako jedna z mála spoločností sa poctivo venuje pravidelnému servisu klientov. V tomto blogu sme zhrnuli 5 dôvodov, prečo sme pre vás najlepším partnerom pre riešenie dôchodku.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Tieto fakty budú v roku 2022 kľúčové pre sporenie na dôchodok

Vlastnú životnú úroveň na dôchodku má v rukách každý z nás. Tento fakt ešte umocnili udalosti v závere minulého roka. Prečítajte si v tomto blogu 5 kľúčových faktov pre rok 2022, ktoré sú podstatné pre váš budúci dôchodok.

Mladá žena pri stole so smartfónom, notebookom a dokumentmi na vedenie knihy o rozpočte domácnosti

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Veďte si rozpočtovú knihu: Ako udržať prehľad o vašich financiách

V zhone každodenného života len málokto presne vie, aké sú jeho financie. Rozpočtová kniha vám pomôže sledovať vaše príjmy a výdavky. Dobrá vec je, že vedenie rozpočtovej knihy nie je vôbec ťažké. Nemusíte byť odborníkom na vedenie účtovníctva – keď už urobíte prvý krok, musíte v ňom len zotrvať.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Rozhovor s Pavlom Dorčákom: Dajte si pozor, aby ste „nevyrástli“ zo svojho poistenia

Okolitý svet sa v posledných rokoch výrazne zmenil a postavil nás pred zložité životné situácie. Ako hovorí Pavol Dorčák, generálny riaditeľ MetLife CZ&SK, vo svete rastúcej neistoty je kľúčové mať osobné financie a poistnú ochranu nastavenú tak, aby sme mohli pokojne zaspávať. Rozprávali sme sa tiež o tom, aké zmeny ľudí čakajú v oblasti financií a čo s tým môžu robiť.

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Rozhovor s riaditeľkou odboru produkt manažmentu v OVB

Riaditeľka odboru produkt manažmentuv OVB Mgr. Silvia Miklová v rozhovore vysvetlila, čo presne je jej úlohou, a ako spolu s kolegami pomáha zaradiť do portfólia čo najkvalitnejšie produkty. 

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

9 predsavzatí, ktoré vám zlepšia finančnú situáciu v roku 2022

Na rozdiel od novoročných cieľov týkajúcich sa napríklad chudnutia či športovania, ktoré vyžadujú výraznú námahu s otáznym efektom, prinášajú finančné predsavzatia okamžitý efekt pre vašu peňaženku. Finančný analytik Marián Búlik z OVB Allfinanz Slovensko pre vás zostavil 9 finančných predsavzatí, ktoré vám pomôžu s vašimi financiami.

Dievča so srdcom a vianočnými svetlami - správne investovanie peňazí

| OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Investovanie peňazí správnym spôsobom: Ako získať viac zo svojich úspor

Do Vianoc už nezostáva veľa času! Ročné odmeny, vianočné peniaze a peňažné dary na Vianoce mnohým osladia prelom roka. Aj keď to môže byť lákavé, nemá veľký zmysel všetko hneď znova míňať. Oveľa lepšie a udržateľnejšie je peniaze správne investovať a investovať tak do vlastnej budúcnosti. Ako to urobiť, sa dozviete tu.